ZESPÓŁ WESELNY MOTIV VIP MUSIC

Zabawy weselne na Opolszczyźnie

Zabawy weselne na Opolszczyźnie i w Opolu

Zabawy weselne na Opolszczyźnie i w Opolu

Zabawy weselne są nieodłącznym elementem tradycji ślubnej na Opolszczyźnie. To region bogaty w kulturę, zwyczaje i zwariowane pomysły na wszelkiego rodzaju rozrywki podczas wesela. Jeśli planujesz wesele na Opolszczyźnie lub jesteś ciekaw, jakie zabawy cieszą się tutaj największą popularnością, to ten artykuł jest dla Ciebie!

 1. Polonez Ślubny: To tradycyjna i urocza zabawa, która rozpoczyna przyjęcie weselne. Nowożeńcy tańczą poloneza, a goście dołączają do tańca w miarę postępów pary młodej. To moment pełen wzruszeń i symbolizuje początek nowego życia razem.

 2. Rzucanie Monetą: To zabawa, która ma przynieść nowożeńcom szczęście i dostatek finansowy. Nowożeńcy stoją na stole, a goście rzucają na nich monety. To gest dobroci i życzenia pomyślności.

 3. Pocałunek pod Zasłoną: To zabawa, która zawsze wprawia w uśmiech. Nowożeńcy ukrywają się za zasłoną, a goście wrzucają pieniądze, aby zobaczyć ich pocałunek. Im więcej wpadających monet, tym dłuższy pocałunek!

 4. Węgierska Nutka: To tradycyjna zabawa, która ma na celu sprawdzenie, jak nowożeńcy radzą sobie z wyzwaniami życiowymi. Pary muszą razem przeciągnąć węgierską nutkę, co symbolizuje współpracę i pokonywanie trudności.

 5. Wyliczanka w Trakcie Obiadu: Podczas obiadu para młoda musi odpowiedzieć na pytania wyliczanką. Pytania dotyczą ich związku i przyszłości. To doskonały sposób na zabawę gości i integrację.

 6. Oczepiny: Choć Oczepiny to tradycja na całym świecie, na Opolszczyźnie mają swoje regionalne odmiany. To chwila, kiedy panna młoda jest oczepiana i goście próbują ją uwolnić, płacąc za to piosenkami lub innymi dowodami miłości.

 7. Zabawa z Chlebem i Solą: To tradycyjna polska zabawa weselna. Nowożeńcy muszą ugryźć kawałek chleba i soli, aby sprawdzić, kto z nich będzie dominować w związku. Jest to moment pełen humoru i symboliki.

 8. Tańce Regionalne: Opolszczyzna jest znana z bogatej tradycji ludowych tańców, takich jak polka, kujawiak czy oberża. W trakcie wesela często organizowane są tańce regionalne, które cieszą zarówno młodszych, jak i starszych gości.

 9. Konkursy i Quizy: Organizowanie różnych konkursów i quizów to doskonały sposób na zaangażowanie gości i zapewnienie im rozrywki. Możesz przygotować pytania związane z historią pary młodej lub konkursy taneczne.

 10. Wymiana Obrączek: To symboliczne przekazanie obrączek przez parę młodą. Goście mogą również przekazywać życzenia i błogosławieństwa podczas tej uroczystości.

 11. Biesiada Weselna: Na Opolszczyźnie ceni się tradycję wspólnego jedzenia. Biesiada weselna to czas, kiedy wszyscy goście gromadzą się przy długim stole, aby cieszyć się pysznymi potrawami i towarzystwem.

 12. Śpiew i Muzyka na Żywo: Opolszczyzna jest znana z bogatej tradycji muzycznej, dlatego wiele wesel w tym regionie korzysta z usług profesjonalnych zespołów weselnych, które gwarantują niezapomnianą rozrywkę.

Pamiętaj, że wybór zabaw weselnych zależy od Waszych własnych preferencji i tradycji rodzinnych. Zabawy weselne na Opolszczyźnie - Najważniejsze jest, aby te momenty były pełne radości, miłości i wspomnień. Niezależnie od tego, jakie zabawy wybierzecie, Wasze wesele na Opolszczyźnie będzie wyjątkowe i niezapomniane! 🥂💃🎶

Zespół Weselny Wrocław

 

Zabawy weselne na Opolszczyźnie i w Opolu - Zespół MOTIV VIP MUSIC zaprasza do kontaktu TUTAJ

Nasz FAQ jest TUTAJ

Jeśli chcesz posłuchać naszego wykonania to kliknij TUTAJ