ZESPÓŁ WESELNY MOTIV VIP MUSIC

Zabawy weselne na Dolnym Śląsku

Zabawy weselne na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu

Zabawy weselne na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu

Na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu ślub to wyjątkowe wydarzenie, pełne tradycji, symboliki i radosnych chwil. Jednym z kluczowych elementów każdej weselnej ceremonii są zabawy, które integrują gości i dodają atmosferze radości oraz emocji. W artykule tym omówię, jakie zabawy weselne cieszą się popularnością na Dolnym Śląsku, regionie bogatym w kulturę i tradycje.

 1. Polonez Ślubny: To tradycyjny taniec rozpoczynający wesele. Para młoda otoczona jest gośćmi, a wszyscy razem wykonują uroczysty taniec. Polonez ma nie tylko walory estetyczne, ale także symbolizuje początek nowego etapu w życiu nowożeńców.

 2. Oczepiny: Choć oczepiny to tradycja na całym świecie, na Dolnym Śląsku mają swoje własne lokalne odmiany. To moment, kiedy panna młoda jest oczepiana, a goście próbują ją uwolnić. Oczepiny mogą być pełne humoru i emocji, a wyzwania stawiane nowożeńcom są różnorodne.

 3. Zabawy w Trakcie Obiadu: Podczas przyjęcia weselnego organizowane są różne zabawy, które mają rozładować napięcie i sprawić, że wszyscy goście dobrze się bawią. Popularne są konkursy, quizy, czy wręczanie zadań gościom.

 4. Rzucanie Wiązanką: To tradycyjna zabawa, podczas której panna młoda rzuca bukietem, a panie próbują go złapać. Osoba, która złapie bukiet, według przesądu, będzie kolejna w kolejce do ślubu.

 5. Zabawa z Chlebem i Solą: To tradycja, podczas której para młoda dzieli się chlebem i solą. Ten gest symbolizuje początek życia w trudniejszych chwilach, ale również gościnność i współpracę w małżeństwie.

 6. Wyliczanka: W trakcie obiadu para młoda musi odpowiedzieć na pytania wyliczanką. Pytania są często humorystyczne, co dodaje uroku zabawie i śmieszy gości.

 7. Wymiana Obrączek: To symboliczna chwila, kiedy nowożeńcy wymieniają obrączki. To gest miłości i przysięgi na wieczność.

 8. Tańce Regionalne: Dolny Śląsk ma bogatą tradycję tańców ludowych, takich jak kujawiak, mazur, czy oberek. Tańce te często są prezentowane na weselach i cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród starszych gości.

 9. Konkursy Śpiewu i Tańca: To doskonały sposób na zaangażowanie gości i zapewnienie im rozrywki. Możecie zorganizować konkurs tańca czy śpiewu, a zwycięzcy mogą być nagradzani.

 10. Biesiada Weselna: To czas, kiedy wszyscy goście gromadzą się przy długim stole, aby cieszyć się wspólnym posiłkiem i towarzystwem. To moment pełen rozmów, śmiechu i wspólnego świętowania.

 11. Zabawy z Pieniędzmi: Goście często obdarowują parę młodą pieniędzmi, a zabawy z nimi mogą być niezwykle kreatywne. Rzucanie monetą do kielicha czy wyjmowanie banknotów z wody to tylko niektóre z przykładów.

 12. Tańce do Białego Rana: Impreza weselna na Dolnym Śląsku trwa często do białego rana, a goście chętnie bawią się na parkiecie do pierwszych promieni słońca.

 13. Prezentacja Młodej Pary: To chwila, kiedy nowożeńcy prezentują się gościom i dzielą się swoją historią miłosną.

 14. Śpiew Gości: To tradycja, podczas której goście śpiewają piosenki na cześć pary młodej. To wzruszający i osobisty gest.

 15. Zespół Weselny: Na Dolnym Śląsku popularne są także występy zespołów weselnych, które zapewniają muzykę na żywo i niezapomnianą zabawę.

Podsumowując, Dolny Śląsk to region, w którym tradycje weselne są pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zabawy weselne są często spersonalizowane, co sprawia, że każde wesele jest wyjątkowe. Niezależnie od wybranych zabaw, najważniejsze jest to, abyście cieszyli się każdą chwilą tego niezapomnianego dnia i budowali wspomnienia na całe życie. 🥂💃🎶

Zespół Weselny Wrocław

 


Zabawy weselne na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu - Zespół MOTIV VIP MUSIC zaprasza do kontaktu TUTAJ

Nasz FAQ jest TUTAJ

Jeśli chcesz posłuchać naszego wykonania to kliknij TUTAJ